Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Budowanie lepszego lekarza – Case for the New MCAT cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ale prawie 70% kandydatów na studia medyczne przyjmuje już kurs wprowadzający do psychologii lub socjologii. Włączenie tego materiału do MCAT pomoże ujednolicić programy nauczania i zapewnić, że nowi studenci medycyny przybędą z podstawową wiedzą, która od dawna jest wymagana w naukach podstawowych. Oczekuje się, że będą one opierać się na tej podstawie, ponieważ AAMC promuje większą uwagę na behawioralne i społeczne nauki w szkole medycznej. Rozpowszechnianie i przywództwo ze szkół medycznych, które już zintegrowały nauki behawioralne i społeczne z ich programami5, zapewni efektywną i skuteczną integrację tych nauk. Przyszli lekarze będą potrzebować szerszych umiejętności i wiedzy niż poprzednie pokolenia. Dla początkujących lekarzy może być równie ważne zrozumienie społecznych, środowiskowych i osobistych cech pacjentów oraz złożonych systemów opieki zdrowotnej, aby zrozumieć podstawowe procesy biologiczne. Czas w programie szkoły medycznej będzie zatem coraz bardziej cenny, dlatego studenci muszą przybyć przygotowani na zrozumienie zaawansowanych koncepcji w każdej odpowiedniej dziedzinie. Posługiwanie się MCAT w celu sprawdzenia podstawowych informacji z zakresu nauk behawioralnych i społecznych jest ważnym krokiem w tworzeniu lepiej przygotowanych lekarzy.
MCAT jest tylko jednym narzędziem selekcji w złożonym procesie rekrutacji, który odpowiednio uwzględnia takie czynniki, jak służba, doświadczenie życiowe, etyka, umiejętności interpersonalne i profesjonalizm. Naukowcy behawioralni będą musieli skutecznie rozpowszechniać swoją pracę i tłumaczyć podstawowe konstrukcje do opieki medycznej, edukacji medycznej oraz selekcji kandydatów i szkoleń. Szkoły medyczne będą potrzebować wskazówek w opracowywaniu i dostarczaniu programów nauczania, które spełniają wysokie standardy naukowe, a jednocześnie najlepiej służą potrzebom pacjentów i społeczeństwa.
Rozwiązywanie wyzwań behawioralnych i społecznych w medycynie – przykładowy przypadek.
Wyzwania behawioralne i społeczne są powszechne w praktyce medycznej, a lekarze z silnymi ugruntowaniami w naukach behawioralnych i społecznych powinni być lepiej przygotowani do oceniania i stosowania podejść opartych na dowodach w celu sprostania tym wyzwaniom. Na przykład przypadki takie jak te nie są rzadkie w podstawowej opiece:
Pani Washington jest 76-letnią kobietą, która przedstawia swojemu nowemu lekarzowi pierwszego kontaktu z objawami niedawnej utraty wagi, bezsenności i bólu kolan. Chociaż wcześniej widziano ją w klinice, pani Washington straciła kontakt z chorym po śmierci męża około 18 miesięcy wcześniej. Ma historię nadciśnienia, hiperlipidemii, cukrzycy typu 2, choroby zwyrodnieniowej stawów i depresji. Z dokumentacji medycznej wynika, że choć ostatnio jej nie widziano, uzupełniono jej inhibitor konwertazy angiotensyny, recepty na statyny, leki przeciwdepresyjne i metforminę. Wyznaje, że nie lubi przyjmować tych wszystkich tabletek i ma trudności z utrzymaniem ich w spokoju. Jest ona w większości osiadła, z indeksem masy ciała równym 27 i odnotowanym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy utratą masy ciała o wadze 10 funtów. Jej obecne ciśnienie krwi wynosi 155/95 mm Hg, ale jej inne parametry życiowe i badanie fizykalne są nikłe. Wie, że jej poziom cukru we krwi jest wyłączony , ale ona pije ziołową herbatę cukrzycową i modli się regularnie, aby zarządzać swoim zdrowiem
[hasła pokrewne: zaburzenia przetwarzania sensorycznego, wideodermatoskopia, elvita jaworzno rejestracja ]

Tags: , ,

No Responses to “Budowanie lepszego lekarza – Case for the New MCAT cd”

 1. Thrasher Says:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

 2. 57 Pixels Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psychologia[...]

 3. Guillotine Says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

 4. Dark Horse Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do chirurg stomatolog warszawa[...]

 5. Łukasz Says:

  Może nieładnie tak krytykować, ale ten artykuł naprawdę jest tragiczny

 6. Pluto Says:

  Article marked with the noticed of: ANTI AGING[...]

 7. Vagabond Warrior Says:

  Mam podobne wyniki i te same problemy z wlosami

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja wideodermatoskopia zaburzenia przetwarzania sensorycznego