Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ewolucyjne role czasopisma medycznego ad 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Odkąd Billings zebrał Index Medicus, pisarze użyli języka patologii, aby krytykować ogrom literatury. Jeszcze zanim badania medyczne dramatycznie rozszerzyły się po II Wojnie Światowej, Lancet donosił w 1935 roku o rosnącym blastomie dziennikarskim . Cztery lata później Sir Robert Hutchinson opisał ogromną proliferację, ten rosnący grzybopodobny wzrost , który zagroził społeczności medycznej witalność. Zamiast widzieć dusi naukę w swoich wydzielinach , Hutchinson przepisała dziennikarską kontrolę urodzeń . 4 Dzienniki pozostały nieprzypadkowe. Pod koniec XX wieku dzienniki musiały konkurować nie tylko ze sobą nawzajem, ale także z gazetami i innymi mediami. Jak zauważył Franz Ingelfinger w 1977 r. Medycyna stała się tematem nagłówków gazet . Nowe tematy zwróciły uwagę na czasopisma medyczne – debaty na temat polityki zdrowotnej i narodowych ubezpieczeń zdrowotnych, nadużycia, lobbingu na rzecz konkretnych grup interesów oraz zainteresowania edukacją zdrowotną . Rosnący rynek wiadomości medycznych dostroił dziennikarzy do aktualności ich treści. W 1969 r. Dziennik określił tę relację w swojej Regule Ingelfingera, polityce przeciwko publikowaniu wszystkiego, co już pojawiło się gdzie indziej. Inne czasopisma poszły w jego ślady. Ta zasada, w połączeniu z polityką embargo, doprowadziła do starannie przygotowanej choreografii produkcji, w której czasopisma medyczne i popularna prasa działają wspólnie i konkurencyjnie, aby wpłynąć na cykl informacyjny.
Nowe media również stawiają wyzwania. W latach sześćdziesiątych Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) eksperymentowały z Grupami Wymiany Informacji, pozwalając naukowcom komunikować się bezpośrednio ze sobą, wysyłając mimeografy do kolegów. Z grupy 32 badaczy biologii membranowej w 1961 roku program rozszerzył się do 3600 członków. 5 lat później. Wielu widziało w tym mechanizmie nieunikniony koniec czasopism medycznych. Były redaktor Lancet przepowiedział: Nadejdzie dzień, w którym czasopisma zostaną zastąpione jako środek publikacji nowych badań. 6 Ale NIH zamknął program w 1966 roku, z powodu niewystarczających środków na mimeografy i mailingi oraz obawy o brak sędziowania i nadmierny nacisk na priorytet.
Internet i inne technologie mediów społecznościowych umożliwiły nowe eksperymenty. Czasopisma o otwartym dostępie przesyłają autorom koszty publikacji, dzięki czemu wyniki badań mogą być swobodnie udostępniane na całym świecie. Blogi, listy dyskusyjne i kanały na Twitterze pozwalają każdemu uzyskać autorytatywny głos i coraz bardziej wpływać na to, co jest istotne jako informacja medyczna. Dziennikarze i blogerzy regularnie zajmują się ważnymi konferencjami medycznymi, nadając obiecujące odkrycia przed przekazaniem wyników badań do recenzji i publikacji. Wiele z tych pomijających czasopismo modeli potwierdza moralność, która kontrastuje z zaletami otwartego dostępu dzięki scentralizowanej sile i zyskom tradycyjnych wydawców. Optymalna rola czasopisma medycznego w tym środowisku pozostaje nieokreślona.
Przyszłość
Przez dwa stulecia czasopisma medyczne pośredniczyły w produkcji i rozpowszechnianiu wiedzy medycznej, a ich historie nierozerwalnie splatają się z historią systemu medycznego.
[więcej w: charakteropatia, poradnia gastrologiczna białystok, ile trwają studia lekarskie ]

Tags: , ,

No Responses to “Ewolucyjne role czasopisma medycznego ad 5”

 1. Kacper Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: stomatolog wrocław[...]

 2. Gabriel Says:

  Gorzej….bezmyślność i dramatyczna buta niewiedzy

 3. 101 Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kurs microblading[...]

 4. Tacklebox Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

Powiązane tematy z artykułem: charakteropatia ile trwają studia lekarskie poradnia gastrologiczna białystok