Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ewolucyjne role czasopisma medycznego ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Takie sny zracjonalizowanej komunikacji medycznej przyniosły świadomość komercyjnej rzeczywistości darwinowskiej walki o byt (1913). Chociaż czasopismo przetrwało w XIX wieku i później, początkowo żyło w cieniu Journal of the American Medical Association (JAMA, założona w 1883 r.), Dominującego czasopisma medycznego w Ameryce Północnej oraz w XX wieku. Niemniej jednak Journal dwukrotnie obchodził swoje stulecie, w 1912 i 1928 roku. W 1921 roku został sprzedany Massachusetts Medical Society za $ – chociaż zakup zapewniał stabilność niż sugeruje cena. W 1921 r. Konkurencja pozostała żywa, a ponad 5000 czasopism medycznych zstępowało jak szarańcza na ziemi (1952 r.). I to nasilało się przez stulecia, ponieważ dzienniki ogólne rodziły dzienniki specjalistyczne, czasopisma subspecjalistyczne, czasopisma o jednym temacie. . . a następnie, aby połączyć je ponownie, czasopisma interdyscyplinarne, z których wszystkie były owocne i pomnożone (1981). Chociaż czasopismo to, przemianowane na New England Journal of Medicine w 1928 r., Osiągnęło globalny rozgłos, jego redaktorzy pozostali niespokojni – w szczególności, jak przyznał w 1972 r. Franz Ingelfinger, o roli ogólnego czasopisma medycznego w świecie subspecjalizowanej wiedzy i praktyki.
Wiele ról czasopisma medycznego
Przemawiając przed Amerykańskim Stowarzyszeniem Redaktorów Medycznych w 1884 roku, prezydent Leartus Connor określił ambitną wizję czasopisma medycznego. Powinna to być szkoła medyczna, program rezydencji, nauczyciel kliniczny, zestaw podręczników i społeczeństwo medyczne. Krótko mówiąc, konkluduje Connor, jest on wielkim zjednoczycielem przeszłości i teraźniejszości, dyfuzorem wszelkich nowych faktów, nowych myśli, wszystkich nowych i lepszych urządzeń do badania ludzkiego ciała i ulgi od jego obłędów. 2 Chociaż może się to wydawać niemożliwe, prawie wszystkie te cele pozostają rozpoznawalne w dzisiejszych czasopismach.
Rozpowszechnianie przez nowe czasopisma wyników badań w patofizjologii i terapeutykach pokazuje zmieniające się sposoby wytwarzania wiedzy medycznej. Według Josepha Garlanda (1952), w pierwszych dziesięcioleciach czasopisma oryginalny wkład amerykańskich lekarzy nie był w stanie wypełnić nawet kwartału. Redaktorzy uzupełniali badania recenzjami książek, konferencji i innych czasopism oraz prezentowali francuskie i niemieckie stypendia (prowadzące dosłownie translacyjną medycynę). Opublikowali także przeglądy praktyki klinicznej, opisy przypadków, listy czytelników i własne artykuły redakcyjne.
Z biegiem lat dzienniki nie reagowały na zgłoszenia, rozpowszechniając takie elementy wiedzy jak ładunek w pociągu. Oni ukształtowali zarówno tory, jak i pociągi, wykorzystując swoją perspektywę i autorytet do wyartykułowania i egzekwowania standardów dla form, które badania powinny podjąć – promując wykorzystanie studiów przypadku na początku XX wieku i lamentując słabymi projektami badawczymi i powolnym wprowadzaniem randomizowane, kontrolowane badania z końca XX wieku (1979b). Redaktorzy rozpoczęli agresywną walkę z konfliktami interesów wśród badaczy (2000) i połączyli siły, aby wezwać do przejrzystości w badaniach klinicznych, wymagając, aby publiczna próba rejestracji była warunkiem wstępnym do rozważenia do publikacji (2004).
Czasopisma odegrały także bardziej cichą, ale kluczową rolę: wyznaczenie właściwej dziedziny wiedzy medycznej i praktyki
[patrz też: zabiegi ambulatoryjne, zespół abstynencyjny leczenie domowe, charakteropatia leczenie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: charakteropatia leczenie zabiegi ambulatoryjne zespół abstynencyjny leczenie domowe