Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ewolucyjne role czasopisma medycznego czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dziennik z powodzeniem podjął się badań nad etyką badań, od wpływowego wywiadu Henry ego Beechera z nieuczciwymi badaniami z 1966 r. (1966 r.) Do debat na temat standardów prowadzenia badań klinicznych w krajach rozwijających się (1997a, 1997b). W czasopismach poruszono również kwestię zmieniającej się etyki w praktyce klinicznej. The Journal opublikował apel z 1906 r. O ponowne rozważenie odruchowych zakazów przeciwko eutanazji, poruszający się Timothy Quill z 1991 r. O swojej decyzji dotyczącej pomocy w samobójstwie pacjenta umierającego na białaczkę i kontynuowaniu obrad debat dotyczących śmierci wspomaganej przez lekarza (2008). Stanowi forum debat na temat zalet mówienia prawdy i ukrywania informacji od pacjentów, czy to w przypadku medycznej niepewności (1914) czy błędu medycznego (2007). W rzeczywistości moralna odpowiedzialność za omawianie błędów – w środowisku medycznym – zmotywowała decyzję z 1923 r. Do opublikowania dokumentacji sprawy szpitala Massachusetts General Hospital. Zostały one przedstawione częściowo w celu zapewnienia wygody lekarzom borykającym się z trudnymi przypadkami. Porty są bezpieczniejsze dla marynarzy, a nie z zapisków dobrze prosperujących rejsów – zauważył redaktor w 1923 roku – ale dzięki utrzymywaniu niebezpiecznych raf i zapadniętych półek, które spowodowały katastrofy. Jeśli nie ma nic innego, te zapisy przypadków mają wyjątkową wartość ze względu na ich uczciwe uznanie błędów. Wyzwania wtedy i teraz
Aby przetrwać, czasopisma medyczne opierały się na sponsorach (towarzystwach medycznych lub college ach) i reklamodawcach (farmaceutycznych i nie tylko), tworząc związki czasami postrzegane jako faustowskie okazje. Chociaż sponsoring społe- czeństwa medycznego może wydawać się łagodny, redaktorzy często oskarżali się o kompromitację swojej autonomii. W 1884 roku Connor marzył o czasach, kiedy dzienniki mogą być wolne od sponsorów, którzy okaleczają ich doskonałą niezależność do pracy, myślą i mówią za wielkimi masami lekarzy 2. Jednak wiele czołowych czasopism medycznych pozostaje pod kontrolą towarzystwa medyczne. W ciągu ostatnich 15 lat napięcia między redaktorami a nadzorcami wiązały się z obrotem redakcyjnym w JAMA (1999b), New England Journal of Medicine (1999d) i Canadian Medical Association Journal (2006).
Relacje z reklamodawcami nie były łatwiejsze. Connor potępił prostytucję czytanych stron do rzekomych interesów kolumn reklamowych . 2 Garland, w 1957 r., Ubolewał nad tym, że dziennik medyczny pozostawał niebezpiecznie zależny od reklam farmaceutycznych za swoją finansową siłę napędową. Mimo to Garland zrozumiała, że problemu nie można rozwiązać przez abstynencję: My jako lekarze rozpoznajemy i doceniamy nasze starożytne partnerstwo i nasze przyjazne relacje z naszymi dynamicznymi przyjaciółmi, aptekami produkcyjnymi. Kontynuował, co ważniejsze, że jako redaktorzy rozkoszujemy się w przychodach z ich przygody w reklamie konkurencyjnej, nawet gdy staramy się ograniczać jej ultranowstrzymywalność i utrzymywać ją w granicach wyznaczonych przez medyczną właściwość i poczucie służby dla ludzkości. Jednak aby utrzymać zapory między promocja i edukacja (1992).
Nawet gdy przetrwanie wydawało się pewne, dzienniki zmagały się, by usłyszeć wśród konkurencyjnej literatury
[przypisy: poradnia gastrologiczna białystok, wniosek o wydanie karty ekuz, petrus chojnice ]

Tags: , ,

No Responses to “Ewolucyjne role czasopisma medycznego czesc 4”

 1. Jadwiga Says:

  same kremy nie dawały rady

 2. Julian Says:

  Article marked with the noticed of: operacje piersi katowice[...]

 3. Natasza Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

 4. Mieszko Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zęby mądrości[...]

 5. Roksana Says:

  wydaje mi się, że miałam kiedyś coś takiego

 6. Luiza Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia dziecięca warszawa[...]

 7. Woo Woo Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

Powiązane tematy z artykułem: petrus chojnice poradnia gastrologiczna białystok wniosek o wydanie karty ekuz