Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ewolucyjne role czasopisma medycznego

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jak zauważył lekarz z Chicago JH Salisbury w 1906 roku, wpływ czasopisma medycznego na życie lekarza jest niezrównany: Szkoła medyczna jest uczęszczana, z reguły, ale raz na całe życie; spotkania towarzystwa lekarskiego są zwykle rzadkie, ale czasopismo medyczne, podobnie jak gazeta, jest zawsze obecnym przyjacielem, którego wpływy i rady są silne dla dobra lub zła . Jednak czasopisma medyczne często miały słabą egzystencję. Tysiące ludzi przybyło i minęło w ciągu ostatnich 200 lat, a wielu wciąż walczy o zdefiniowanie ich roli. The New England Journal of Medicine przetrwał, a jego historia dostarcza informacji na temat zmieniających się funkcji zarówno czasopism medycznych, jak i zawodów medycznych. Czasopisma nie rozpowszechniają jedynie nowej wiedzy na temat teorii i praktyki medycznej. Określają także zakres kwestii medycznych i normy artykułowania dla zawodowych i społecznych ról lekarzy. Jednocześnie pracują nad utrwaleniem reputacji, stabilności finansowej i niezależności redakcyjnej w stale zmieniającym się środowisku wydawniczym, wśród lawiny informacji medycznych.
Początki i epidemiologia dzienników medycznych
Rozpoczęty w 1812 r. New England Journal of Medicine and Surgery and the Collateral Branches of Science był spóźnionym medycznym wydawnictwem w nowej republice: czasopisma medyczne zostały już utworzone w Nowym Jorku, Filadelfii i Baltimore. Pierwszy numer zawierał eseje o problemach klinicznych, przeglądy ogólnego postępu w nauce, obchody Francois Xavier Bichat i opis starań o rozszyfrowanie tajnego francuskiego środka na dnę moczanową. Publikowane co kwartał czasopismo połączyło się w 1828 roku z Boston Medical Intelligencer, by stać się cotygodniowym Boston Medical and Surgical Journal, którego nazwa utrzymywała od stulecia. Przeżycie było wyzwaniem. Podczas gdy czołowe czasopisma walczyły i składały się w czasie wojny secesyjnej, Dziennik prosił czytelników o wsparcie finansowe i oświadczenia, które pokaże, że światło czystej nauki medycznej wciąż płonie wśród nas, nieumiejętne ciężkimi chmurami narodowych prób i przeciwności (1864; Cytowane artykuły z czasopism historycznych).
Przez całe stulecie pojawiały się setki nowych czasopism, a stowarzyszenia medyczne, uniwersytety medyczne i sekty terapeutyczne sadziły swoje flagi. W 1879 roku, w tym samym roku założył Index Medicus, by oswoić rosnącą literaturę medyczną, generalny chirurg John Shaw Billings skarżył się, że bezsensownym jest doradzanie mężczyźnie, aby nie uruchamiał nowego czasopisma, ponieważ doradza mu, aby nie popełnił samobójstwa. (1879a). Do 1882 r. Prawie trzy czwarte z 509 czasopism założonych w Stanach Zjednoczonych od 1797 r. Rzekomo przeszło na cichy kraj 2.

Przeżycie nie zapewniało również jakości. Według artykułu z 1879 Journal, Chicago Medical Journal i Examiner badali ocalałych i uznawali wielu absolutnie bezwartościowych , a inni bez wątpienia gorszych od bezwartościowych – są niebezpiecznymi i obrzydliwymi pasożytami na ciele medycznym . W 1876 redaktorzy czasopisma wyraził opinię, że byłoby ogromnym zyskiem, gdyby dziennikarstwo medyczne całego naszego kraju mogło zostać skompresowane w nie więcej niż pół tuzina tygodni plus kilka miesięczników, kwartalników i czasopism specjalistycznych
[przypisy: elvita jaworzno rejestracja, mazak gostyń, panaceum radomsko ]

Tags: , ,

No Responses to “Ewolucyjne role czasopisma medycznego”

 1. Martyna Says:

  Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

 2. Sebastian Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie kamicy żółciowej[...]

 3. Married Man Says:

  Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

 4. Sara Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: somatodrol[...]

 5. Dorota Says:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja mazak gostyń panaceum radomsko