Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Mutacje Somatic HIF2A w funkcjonowaniu w zespole łożyska z czerwienicą AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Zarówno mutanty A530T, jak i A530V miały skuteczność wiązania DNA podobną do tej w przypadku HIF-2. typu dzikiego na promotorze zawierającym HRE (Figura 2F). Ponadto, ilościowa analiza PCR ekspresji genów związanych z hipoksją wykazała, że mutanty A530T i A530V indukowały ekspresję mRNA EPO, EDN1, GLUT1 i VEGFA, do poziomu podobnego do tego z HIF-2. typu dzikiego (Figura 2G). Dyskusja
Mutacje HIF-. zarodkowe zostały wcześniej opisane u pacjentów z czerwienicą rodzinną, z mutacjami w gorących miejscach w eksonie 12 HIF2A.21,22 Członkowie rodziny HIF-. również wykazali istotną rolę w powstawaniu guzów.23 wzajemna zależność pomiędzy HIF-1. i HIF-2. w procesie nowotworzenia jest niejasna, ale istnieją dowody na to, że te dwa czynniki transkrypcyjne mogą promować, inicjować lub utrzymywać różne funkcje komórki, wpływając na rozwój nowotworu i historię naturalną. 23. Dysfunkcja VHL i SDH Białka powstałe w wyniku mutacji genowych prowadzą do nadekspresji HIF-. i indukują pseudohipoksję, mechanizm opisany w patogenezie dziedzicznych guzów chromochłonnych i paraganglioma.14 Ponadto zmieniona hydroksylacja reszt proliny na HIF-. z mutacji genu hydroksylazy prolilowej może obniżyć regulują HIF-., który może również odgrywać rolę w powstawaniu guzów.25 W badaniach tych wykazano zmiany w regulacji, ale nie mutacji w HIF-. subuni ts w różnych guzach.
Obecnie podajemy mutacje HIF2A somatycznych przyrostów funkcji w przyzwojakach i somatostatinoma, które były klinicznie powiązane z czerwienicą. Mutacje te zidentyfikowano w pobliżu głównego miejsca hydroksylacji białka HIF-2.. Mutacje wpływają na hydroksylację prolilu i wiązanie białka VHL, co powoduje zmniejszoną degradację HIF-2., ale nienaruszoną aktywność transkrypcyjną i aktywację genów poniżej HIF-2. Stwierdziliśmy podwyższone poziomy mRNA i białka erytropoetyny w obu nowotworach, co może skutkować wysokim poziomem erytropoetyny w surowicy i czerwienicą. Nie można jednak wykluczyć, że mutacje somatyczne HIF-2. były obecne w komórkach prekursorowych wydzielających nadmierną erytropoetynę, co skutkowało wczesnym pojawieniem się czerwienicy przed powstaniem grubego guza.
Wykrywanie mutacji somatycznych w dwóch odrębnych i funkcjonalnie odrębnych guzach, przyzwojakach i somatostatinoma u dwóch młodych pacjentów wskazuje, że każda mutacja mogła wystąpić w komórce we wczesnej fazie embriogenezy. Zdarzenie postjgotyczne mogło wytworzyć somatyczną mutację HIF2A w wielu komórkach w obrębie tych samych tkanek, predysponując je do obserwowanych nowotworów i powodując nadmierną produkcję erytropoetyny. Hipotezę tę potwierdza brak mutacji HIF2A u rodziców pacjentów oraz obecność mnogich, ale nie przerzutowych guzów u obu pacjentów Podobny mechanizm genetyczny można znaleźć w zespole McCune-Albrighta, w którym mutacja postzygotyczna w GNAS1, białku biorącym udział w sygnalizacji białek G, pojawia się jako mozaika we frakcji komórek. Nie znaleźliśmy dowodów mozaikowatości w mutacji HIF2A w próbkach różnych zdrowych tkanek od naszych pacjentów.
Dwaj pacjenci prezentowali rzadką kombinację chorób, ale mieli wspólną mutację zysku-funkcji w podobnej domenie w HIF2A. Nasze odkrycia wiążą się z kilkoma ważnymi pytaniami, w tym, czy mutacja HIF2A jest unikalna dla paraganglioma i somatostatinoma powiązanego z czerwienicą oraz czy pacjenci prezentujący paragangliomy lub somatostatinoma powinni być badani pod kątem mutacji HIF2A.
[podobne: elvita jaworzno rejestracja, homilopatia, mazak gostyń ]

Tags: , ,

No Responses to “Mutacje Somatic HIF2A w funkcjonowaniu w zespole łożyska z czerwienicą AD 7”

 1. Lord Pistachio Says:

  Zawiera wsobie nie tylko wapń ale także witamine d

 2. Nickname Master Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu testosteron[...]

 3. Emil Says:

  Ja mam takie zmiany, małe, od 15 roku życia

 4. Suicide Jockey Says:

  Article marked with the noticed of: restauracje katowice[...]

 5. Marianna Says:

  Nie wiem jak można żyć bez mleka, sera, jogurtów

 6. Michalina Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: tabletki na odchudzanie[...]

 7. The Flying Mouse Says:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja homilopatia mazak gostyń