Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Tym pacjentem wskaźnikowym był wcześniej zdrowy, 20-letni mężczyzna, który miał historię wielu tatuaży bez żadnych problemów zdrowotnych. Był leczony bezskutecznie za pomocą glukokortykoidów przez swojego głównego lekarza, zanim został skierowany do dermatologa. Badanie histopatologiczne i hodowla próbki z biopsji potwierdziły obecność M. chelonae. Badanie epidemiologiczne
Po rozmowie z pacjentem indeksu, badacze z Wydziału Zdrowia Publicznego hrabstwa Monroe dowiedzieli się, że podobne reakcje rozwinęły się u innych osób, które otrzymały tatuaże od tego samego artysty w tym samym salonie tatuażu. Podczas wizyty na miejscu, badacze przeprowadzili wywiady z artystami tatuażu i dowiedzieli się, że od maja 2011 r. Używał nowego, ręcznie mieszanego, rozcieńczonego czarnego atramentu (szarego prania), który zawierał pigment, wodę destylowaną, oczaru wirginijskiego i glicerynę. Szare mycie służy do uzyskiwania cieniowania i trójwymiarowej jakości w tatuażach; Jest to popularny element tatuaży portretowych i fotograficznych, które są obecnie popularne.
Według artysty, producent rozcieńcza czarny atrament wodą destylowaną przed zapakowaniem i wysyłką atramentu. Taki wstępnie zmieszany tusz był wstępnie pakowany z trzema mocami rozcieńczania na zestaw: 30% lub światło, przemycie (tj. Największe rozcieńczenie); 60%, lub medium, płukanie (to jest, pośrednie rozcieńczanie); i 90%, lub ciemne, płukanie (to jest najmniejsze rozcieńczenie). Artysta tatuażu zakupił atrament w kwietniu 2011 r. Na targach tatuażu w Arizonie, a następnie zamówił dodatkową dostawę. Etykietowanie produktu nie zawierało numeru partii ani innego unikalnego identyfikatora produkcji. Przestał używać gotowego tuszu w grudniu 2011 roku.
Aby zidentyfikować przypadki infekcji, podjęto kilka kroków. Po pierwsze, regionalne laboratorium patologii używane przez wielu dermatologów zostało powiadomione o wszelkich przypadkach związanych z tuszem reakcji ziarniniakowatych. Po drugie, lista tatuaży wytatuowanych między majem a grudniem 2011 r. Została uzyskana od tatuażysty. Artysta nie prowadził szczegółowych zapisów, które zawierały typ atramentu, który był używany z każdym patronem. Po trzecie, zidentyfikowano wszystkie lokalne salony tatuażu w okręgu Monroe, skontaktowano się z nimi telefonicznie i zapytano o produkty z tuszem stosowane w ich zakładach, a także o przypadki chorób o charakterze przypominającym wysypkę. Żaden inny salon nie używał tego wstępnie zmieszanego atramentu i nie zgłaszano żadnych chorób typu wysypka . Na koniec, kontaktowano się z odsłoniętymi klientami przez telefon i przeprowadzano wywiady, przy użyciu standardowego kwestionariusza, dotyczącego otrzymania tatuażu i każdej kolejnej choroby przypominającej wysypkę.
Ocena stanu środowiska wskazuje, że najlepsze praktyki były ogólnie przestrzegane w salonie, w którym pacjent indeksu otrzymał tatuaż, i nie odnotowano żadnych obaw dotyczących higieny
[więcej w: poradnia gastrologiczna białystok, parafia pogorzela, kwasy aha w kosmetyce ]

Tags: , ,

No Responses to “Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu AD 2”

 1. Wojciech Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Usługi pielęgniarskie Warszawa[...]

 2. Lilia Says:

  Mam nadzieję że nastąpią jakieś zmiany w diagnozie

 3. Psycho Thinker Says:

  Article marked with the noticed of: implanty lublin[...]

 4. Gunhawk Says:

  Kłopoty z tarczycą to jednak są dość kłopotliwe problemy

Powiązane tematy z artykułem: kwasy aha w kosmetyce parafia pogorzela poradnia gastrologiczna białystok