Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ogólne atorwastatyny i koszty opieki zdrowotnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Lipitor (atorwastatyna) był najlepiej sprzedającym się lekiem na receptę w Stanach Zjednoczonych w 2010 r., Zarabiając jego producenta, Pfizer, ponad 7 miliardów dolarów w przychodach ogółem. Ogólny rynek recept na leki zmniejszające stężenie lipidów nadal rośnie; ta klasa leków miała większą objętość na receptę niż jakakolwiek inna klasa w 2010 r., a statyny dominowały na rynku.1 Patent Lipitora wygasł w czerwcu 2011 r., a pierwsza wersja generyczna weszła na rynek 30 listopada 2006 r. Ograniczony finansowo amerykański system opieki zdrowotnej poszukuje sposobów na bezpieczne i skuteczne ograniczenie kosztów. Ponieważ leki generyczne są tańsze niż formuły markowe i są ogólnie uznawane za równoważne z nimi, plany zdrowotne zwykle promują ogólne zastąpienie w wysiłkach na rzecz ograniczenia wzrostu wydatków na leki wydawane na receptę. W ciągu następnych kilku lat, gdy kilka innych hitów narkotykowych straci swoje patenty, produkty generyczne staną się coraz bardziej dostępne.
Aby zbadać potencjalny wpływ ekonomiczny dostępności generycznej atorwastatyny, zbadaliśmy wcześniejsze tendencje w stosowaniu statyn, aby prognozować potencjalne przyszłe oszczędności. Podobny scenariusz wejścia na rynek generycznej symwastatyny, kiedy patent na Zocor (Merck) wygasł w 2006 r., Stanowił historyczny przykład do ukierunkowania naszych prognoz, w tym informacji na temat czasu stosowania produktu generycznego, zmian w średnich cenach leków generycznych i markowych. wymienić produkty i zakres, w jakim pacjenci przeszli na inne leki w ramach grupy statyn. Uwzględniliśmy również wpływ starzenia się populacji na popyt na statyny. Uważamy, że nasze szacunki oszczędności kosztów generycznych atorwastatyny są konserwatywne, biorąc pod uwagę historyczne wzory simwastatyny. Kiedy na rynek pojawiła się generyczna symwastatyna, Zocor miał ogromną konkurencję od Lipitora, statyny o dużej mocy, podczas gdy Lipitor nie ma konkurenta, który oferuje przewagę nad nim. Crestor (rosuwastatyna) (AstraZeneca), nowa statyna o wyższej mocy, nie okazała się być lepsza od Lipitora w zmniejszaniu ryzyka i dlatego nie jest w stanie kontrolować dużej części rynku.3
US Statin Udział w rynku przed i przewidywany udział w rynku po wprowadzeniu ogólnej Atorvastatin. Dane za lata 2002 do 2009 pochodzą z krajowego audytu na receptę IMS Health.
W Stanach Zjednoczonych Liptor, Crestor i rodzajowa simwastatyna stanowiły 77% rynku statyn w 2009 r. Udział firmy Lipitor w rynku spadł z 44% w 2006 r. Do 26% w 2009 r., Kiedy to symwastatyna zdominowała rynek statyn, z udziałem w rynku 41% (patrz wykres).
Obecny udział w rynku Lipitor i symwastatyny ocenia się odpowiednio na 21% i 51%. Zgodnie z naszymi założeniami, ogólna atorwastatyna będzie dominować na rynku statyn w wyniku przejścia pacjentów z symwastatyny i Crestoru, a jego udział w rynku wyniesie 44% w ciągu 3 lat po wejściu na rynek (patrz wykres). Ogólna niższa cena atorwastatyny powoduje, że jest ona mniej kosztowna niż Crestor i konkurencyjna cenowo w przypadku zwykłej symwastatyny, a atorwastatyna nie powoduje ryzyka miopatii spowodowanej przez wysoką dawkę symwastatyny.
Przewidywane oszczędności kosztów po wejściu na rynek generycznej Atorwastatyny. Historyczne tendencje pokazują, że cena generycznej symwastatyny miesiąc po wejściu na rynek wynosiła 84% średniej ceny markowej w kwartale poprzedzającym ten wpis, 81% po 6 miesiącach i około 40% po 12 i 36 miesiącach
[podobne: strefy tętna kalkulator, zabiegi ambulatoryjne, parafia pogorzela ]

Tags: , ,

No Responses to “Ogólne atorwastatyny i koszty opieki zdrowotnej”

 1. The Happy Jock Says:

  Ja polecam suplement wapń

 2. Sofa King Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: plan treningowy na mase[...]

 3. Cosmo Says:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

 4. Nacho Says:

  [..] Cytowany fragment: apteka internetowa[...]

 5. Laura Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

Powiązane tematy z artykułem: parafia pogorzela strefy tętna kalkulator zabiegi ambulatoryjne