Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Poprawa wskaźników szczepień u dzieci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niedawno matka małego dziecka przyznała mi, że nie znała żadnych rodziców, którzy przestrzegali zalecanego harmonogramu szczepień dla swoich dzieci. Powiedziała, że kiedy powiedziała pediatrze, że chciałaby zastosować alternatywny harmonogram, lekarz po prostu się zgodził, prowadząc ją do założenia, że zalecany harmonogram nie ma przewagi nad tą, którą zasugerowała. Pomimo fenomenalnego sukcesu szczepień dziecięcych tysiące amerykańskich rodziców odmawia wybranych szczepionek lub opóźnia ich podawanie. Niektórzy nie chcą w ogóle szczepić swoich dzieci. Ci rodzice nie są jednorodną grupą: niektórzy sprzeciwiają się szczepieniom z powodów religijnych lub filozoficznych, niektórzy unikają pozornie bolesnego ataku na swoje dziecko, a inni uważają, że korzyści płynące z przynajmniej niektórych szczepień nie uzasadniają ryzyka. Ponieważ obecnie rodzice mają niewielkie doświadczenie lub nie mają żadnego doświadczenia z chorobami, których można zapobiegać przez szczepienie, takimi jak choroba Heinego-Medina, Hemophilus influenzae typu b lub odra, nie są w stanie łatwo ocenić korzyści wynikających ze szczepienia lub ryzyka nieszczepienia.
W 2010 r. W Kalifornii odnotowano ponad 9000 przypadków krztuśca – więcej niż stan obserwowano od 1947 r. Spośród nich 89% miało miejsce wśród niemowląt młodszych niż 6 miesięcy, grupa zbyt młoda, aby odpowiednio immunizować iw dużym stopniu zależna od odporności stada w celu ochrony przed infekcja. Dziesięć z tych niemowląt zmarło na skutek infekcji.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że stawki za szczepienia w USA wydają się uzasadnione: zasięg wśród dzieci wchodzących do przedszkola przekracza 90% w przypadku większości zalecanych szczepionek. Jednak bliższe spojrzenie ujawnia znaczną zmienność lokalną. Na przykład w hrabstwie San Juan w stanie Waszyngton 72% przedszkoli i 89% szóstoklasistów jest albo niespełniających wymagań zwolnienia z obowiązku szczepienia przy wejściu do szkoły. Zaledwie 52,5% przedszkolaków i 4% szóstoklasistów zostało odpowiednio zaszczepionych przeciwko krztuścowi w roku szkolnym 2010-2011.1 Nie jest niespodzianką, że hrabstwo ma również jeden z najwyższych wskaźników zapadalności na krztusiec.
Ciągłe wybuchy epidemii krztuśca, odry i H. influenzae typu b wskazują, że poziomy szczepień w USA są niewystarczające. Niektórzy lekarze wzięli sprawy w swoje ręce, odmawiając zobaczenia dzieci, których rodzice nie pozwolą im na zaszczepienie. Inni zachęcają do alternatywnych planów szczepień, starając się uwzględnić zmartwionych rodziców. Żadne z nich nie stanowi odpowiedniego rozwiązania.
Ponieważ rodzice, którzy sprzeciwiają się szczepieniom na podstawie osobistych przekonań, mimo najlepszych starań klinicystów i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, prawdopodobnie będą się sprzeciwiać, najskuteczniejszym sposobem zwiększenia zasięgu szczepień jest poprawa odsetka immunizacji wśród dzieci, których rodzice są otwarci na szczepienia, ale na spotkanie. bariery w uzyskiwaniu szczepionek lub wahają się z powodu obaw i obaw związanych z bezpieczeństwem. Pracownicy służby zdrowia, organizacje opieki zdrowotnej oraz politycy stanowi i federalni ponoszą wspólną odpowiedzialność za to przedsięwzięcie.
Po pierwsze, należy wyeliminować bariery społeczno-ekonomiczne i czynniki zniechęcające do szczepień. Nawet niewielkie opłaty lub opłaty administracyjne stanowią poważne bariery dla niektórych rodzin. Odesłanie do publicznej kliniki zdrowia jest jedną z opcji, ale udział w takich klinikach wymaga dodatkowego wysiłku, podróży i czasu wolnego od pracy – wszystkie czynniki zniechęcające do przestrzegania
[podobne: roboclean poland, zaburzenia przetwarzania sensorycznego, wniosek o wydanie karty ekuz ]

Tags: , ,

No Responses to “Poprawa wskaźników szczepień u dzieci”

  1. Monika Says:

    Czy jeśli pójdę na takie USG to dostanę też zdjęcia

  2. Błażej Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: catering dietetyczny Katowice[...]

  3. Julian Says:

    Chory powinien leżeć na boku.

Powiązane tematy z artykułem: roboclean poland wniosek o wydanie karty ekuz zaburzenia przetwarzania sensorycznego