Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Potencjalna oszczędność kosztów dzięki płatnościom związanym z odcinkiem ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zgodnie z tą definicją, osoba może mieć wiele nakładających się epizodów (na przykład zawał mięśnia sercowego i złamanie biodra w okresie 6 miesięcy). Niektóre stwierdzenia nie zostały jednak przypisane do epizodu – na przykład wizyty u lekarza niezwiązane z wcześniejszą hospitalizacją. Skorygowaliśmy różnice geograficzne w cenach, korzystając z danych z atlasu Dartmouth Atlas opieki zdrowotnej za 2007 rok w ramach refundacji Medicare w każdym szpitalnym ośrodku referencyjnym.2 Całkowity koszt 17 najdroższych warunków wśród pacjentów Medicare 65 lat lub starszych. Korzystając z tych kryteriów, dotarliśmy do 245 typów odcinków. W sumie wydatek na te odcinki stanowił nieco ponad połowę wydatków Medicare na tę próbkę w 2007 roku. Pozostała część wydatków była przeznaczona dla lekarzy i roszczeń ambulatoryjnych niezwiązanych z hospitalizacją. Wydatki nie były jednolite w poszczególnych odcinkach, ale zamiast tego koncentrowały się w stosunkowo niewielkiej liczbie. Top 5 i top 17 typów odcinków (patrz tabela) stanowiły odpowiednio jedną czwartą i połowę kosztów z 245 typów odcinków, a trzy czwarte wydatków na te odcinki było rozliczane według najlepszych 43 warunków.
Najdroższym stanem było zapalenie kości i stawów, a większość epizodów opieki nad chorobą zwyrodnieniową wymagała planowej wymiany stawu biodrowego lub kolanowego. Inne epizody o wysokim koszcie obejmowały choroby układu sercowo-naczyniowego i schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego (złamania kości udowych i nóg). Nie jest to zaskakujące, ponieważ zwykłymi kandydatami do płatności pakietowych są epizody opieki nad złamaniami w stawie biodrowym i wymianą stawów3 oraz w opiece kardiologicznej.4 Poszczególne nowotwory nie osiągnęły pierwszej 17 pozycji (rak jelita grubego jest najbardziej kosztowny, pod numerem 28), chociaż rak jako całość jest bardzo kosztowny.
Analiza rozkładu kosztów dla 17 najdroższych epizodów pokazuje, że początkowa hospitalizacja stanowiła 60% wydatków. Późniejsze rekrutacje (tj. Readmisje związane z tym samym systemem narządów) stanowiły 23%, z osobno zafakturowanymi usługami lekarza (tj. Procedurami i oceną i zarządzaniem) wynoszącymi kolejne 10% i obrazem innym niż stacjonarne, reprezentującym 1%. Pozostałe wydatki dotyczyły trwałego sprzętu medycznego, domowej opieki zdrowotnej, opieki hospicyjnej i innych przedmiotów.
Uśredniając koszty dla każdego warunku w 306 regionach rekomendacji szpitalnych, stwierdziliśmy również, że wydatki różnią się znacznie w zależności od regionu. W przypadku każdego warunku niektóre regiony są kosztowne, podczas gdy inne są tanie. Aby przetłumaczyć tę zmianę na potencjalne zaoszczędzone dolary, zasymulowaliśmy wydatki, jeśli koszty w każdym obszarze, w którym średnia była powyżej 25. percentyla, zostały obniżone do poziomu 25. percentyla – wyczyn, który można osiągnąć, jeśli na przykład , Medicare zapłacił stawkę za epizody i ograniczył ją do poziomu 25-percentylowych obszarów. Gdyby tak się stało, redukcja kosztów dla tych 17 warunków wyniosłaby 10 miliardów dolarów rocznie. Gdyby pułap ustalono na poziomie 50. percentyla, oszczędności wyniosłyby 4,7 miliarda dolarów. Gdyby takie pułapy zostały zastosowane do wszystkich typów 245 odcinków, roczne oszczędności uzyskane dzięki zmniejszeniu wydatków do poziomu 25 percentyla wyniosłyby 29 miliardów dolarów; obniżenie go do 50. percentyla pozwoli zaoszczędzić 15 miliardów dolarów.
Aby oszacować kwoty płatności globalnych opartych na pacjencie, ustaliliśmy średnie koszty na pacjenta w każdym z 306 skierowanych do szpitali regionów, ponownie dostosowując się do regionalnych różnic cenowych
[podobne: kwasy aha w kosmetyce, mazak gostyń, gimnazjum bolszewo ]

Tags: , ,

No Responses to “Potencjalna oszczędność kosztów dzięki płatnościom związanym z odcinkiem ad”

 1. Maciej Says:

  najgorsze są skurcze jelit

 2. Diana Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychoterapia wrocław[...]

 3. Zofia Says:

  byłam u dermatolożki

 4. Aleksandra Says:

  [..] Cytowany fragment: aparaty damon[...]

 5. Tacklebox Says:

  Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

 6. Mieszko Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do alkohol a zdrowie[...]

 7. Barbara Says:

  Nie wiem jak można żyć bez mleka, sera, jogurtów

Powiązane tematy z artykułem: gimnazjum bolszewo kwasy aha w kosmetyce mazak gostyń