Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Szansa na oszczędności – wspólna agenda dla medycyny i zdrowia publicznego cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 2nd, 2018

Pacjenci mogliby być zorganizowani w panele przez głównych dostawców usług opieki zdrowotnej, którzy byliby zagregowani w rejestrach w ośrodku zdrowia lub na poziomie systemu opieki zdrowotnej, a następnie zagregowywani poprzez wymianę informacji na temat zdrowia na poziomie departamentu zdrowia. Nadal trwają prace nad budową takich systemów informacyjnych, zainicjowane przez federalną ustawę o zdrowiu i medycynie (HITECH). Mimo, że pozostają do rozwiązania istotne kwestie dotyczące prywatności i integracji systemu, łączenie klinicystów, organizacji świadczących usługi i działów ochrony zdrowia przyczyniłoby się do poprawy zdrowia publicznego, wykraczając poza to, co mógłby osiągnąć każdy system opieki zdrowotnej. Potencjalne zastosowania obejmują monitorowanie ryzyka promieniowania związanego z częstymi skalkulowanymi tomografiami komputerowymi, zwiększanie programów monitorowania leków na receptę w celu zidentyfikowania problematycznego przepisywania opioidów oraz opracowanie ogólnomiejskiego antybiogramu, który zapewnia klinicystom i szpitalom zbiorcze dane na temat oporności na antybiotyki. Możliwość wzmocnienia wspólnej agendy medycyny i zdrowia publicznego jest prawdopodobnie największą obietnicą reformy służby zdrowia. Chociaż polityczna uwaga jest obecnie na cięcia wydatków, ponure perspektywy gospodarcze mogą zmotywować urzędników zdrowia publicznego i pracowników służby zdrowia do przekroczenia swoich instytucjonalnych granic w poszukiwaniu nowych, efektywnych kosztowo interwencji. W ten sposób zbieżność środków oszczędnościowych i zmiana priorytetów płatności mogą zwiastować nową erę współpracy zmierzającej do poprawy zdrowia wszystkich Amerykanów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od Brighama i Szpitalu Kobiet i Harvard Medical School – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. McGinnis JM, Williams-Russo P, Knickman JR. Argumenty za bardziej aktywnym podejściem do promocji zdrowia. Health Aff (Millwood) 2002; 21: 78-93
Crossref Web of Science Medline
2. Rachunki narodowych wydatków na zdrowie ze względu na rodzaj usługi i źródła funduszy w latach kalendarzowych 1960-2009. Baltimore: Centres for Medicare i Medicaid Services (https://www.cms.gov/NationalHealthExpendData/02_NationalHealthAccountsHistorical.asp).

3. Brandt AM, Gardner M. Antagonizm i zakwaterowanie: interpretacja związku między zdrowiem publicznym a medycyną w Stanach Zjednoczonych w XX wieku. Am J Public Health 2000; 90: 707-715
Crossref Web of Science Medline
4. Biuletyn przychodów wewnętrznych: 2011-30, Notice 2011-52. Waszyngton, DC: Internal Revenue Service, 25 lipca 2011 r. (Http://www.irs.gov/irb/2011-30_IRB/ar08.html).

5. Proponowana reguła RIN 0938-AQ22; 42 CFR Part 425. Baltimore: Centres for Medicare and Medicaid Services, Department of Health and Human Services, 31 marca 2011 r.

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (15)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: wideodermatoskopia, zaburzenia przetwarzania sensorycznego, charakteropatia leczenie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: charakteropatia leczenie wideodermatoskopia zaburzenia przetwarzania sensorycznego