Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ewolucyjne role czasopisma medycznego cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przy wyborze tematów do redakcji redaktorzy oceniają, co powinni wiedzieć lekarze i decydenci. Doniesienia o botaniźmie i historii naturalnej, niegdyś istotne dla praktyki medycznej, zniknęły, zastąpione przez takie tematy, jak epigenetyka i farmakogenomika. Czasami redaktorzy wykluczają tematy. Na przykład czasopismo wielokrotnie odmawiało przyznania homeopatii i innym alternatywom terapeutycznym uznania, które byłoby wesoło rozszerzone na legalne przedsiębiorstwo (1877, 1979a). Częściej śledzą oni medycynę daleko od danych klimatologicznych, które pojawiały się regularnie w 1812 r., Po obawy o degenerację i samobójstwa rasowe w 1912 r. (1912b), a także o skutki zdrowotne zagrożeń środowiskowych (1966a), wojna nuklearna (1986) i globalne zmiany klimatyczne (1989). Joseph Garland, który nadzorował ekspansję czasopisma na międzynarodowe forum, uważał, że czasopisma i ich artykuły redakcyjne nie muszą koniecznie ograniczać się do tematów związanych z medycyną, o ile są to te, w których czytelnik ma lub może być zainteresowany (1952 r.) ). Kolejni redaktorzy zgodzili się, twierdząc, że decyzje redakcyjne muszą uwzględniać filozofię, politykę, ekonomię, pedagogikę i inne społeczne aspekty opieki zdrowotnej (1977) oraz że czasopisma medyczne muszą zawierać ekspozycję i dyskusję o ważnych kwestiach, które obejmują nawet pośrednio , zdrowie i medycyna (1999a). Ta ambicja uczestniczenia we współczesnych debatach społecznych i politycznych znajduje odzwierciedlenie w zaangażowaniu Dziennika w reformę służby zdrowia.
Mediacja czasopisma między nauką biomedyczną a społecznym kontekstem opieki zdrowotnej pokazuje inną rolę czasopism medycznych: definiowanie zawodu lekarza jako społeczności społecznej i moralnej. Pierwsi redaktorzy czasopisma uznali, że ogólne czasopisma medyczne dostarczają więzi związku i współczucia między członkami naszego zawodu, czego nic innego nie może dostarczyć (1865). Czasopisma stanowią forum dla wiadomości, ogłoszeń i nekrologów społeczności o wzorach postępowania zawodowego. Takie efemerydy często przekazują ważne normy praktykującym lekarzom. Kiedy zatonął Titanic, redakcje świętowały chirurgów okrętowych, którzy zginęli na swoich posterunkach: Bohaterstwo tych dwóch lekarzy, choć nie więcej niż ich uznany obowiązek, jest godnym powodu dla wdzięczności i wdzięczności dla profesji, której byli i dla których ideały były tak lojalnie prawdziwe (1912a).
Czasami Dziennik publikował dzienniki podróży, od wznoszenia przez Jacoba Bigelowa Mount Washington w 1816 roku do norweskich wakacji Cecila Austina w 1909 roku. Takie relacje podkreślały, że lekarze, nawet w czasie wolnym, byli ludźmi nauki, zwracającymi uwagę na geologię, botanikę, zoologię i antropologię miejsca, które odwiedzili. Ślady tego gatunku widać na zdjęciach opublikowanych dzisiaj przez lekarzy. Choć używane przede wszystkim do wypełnienia pustej przestrzeni (1999c), odzwierciedlają tożsamość i aspiracje wspólnoty czytelników. Podejmowane przez lekarzy mieszkających w odległych lokalizacjach, odzwierciedlają również globalizację czasopisma i nauk medycznych.
Czasopisma medyczne od czasu do czasu wyraźnie koncentrują się na normach wspólnotowych
[przypisy: zabiegi ambulatoryjne, mazak gostyń, roboclean poland ]

Tags: , ,

No Responses to “Ewolucyjne role czasopisma medycznego cd”

  1. Chicago Blackout Says:

    Dzięki opiece lekarza udaje mi się utrzymać dobry stan zdrowia

  2. Mr. 44 Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: chirurg naczyniowy[...]

  3. Judge Says:

    Trzeba sie badac i tyle

Powiązane tematy z artykułem: mazak gostyń roboclean poland zabiegi ambulatoryjne