Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ocena bezpieczeństwa suplementów – kontrowersyjna propozycja FDA ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na przykład FDA wymagałaby badań in vitro, zwierzęcych i tolerancji dla produktów, które byłyby wprowadzane do obrotu w celu spożycia w dawkach większych niż dawniej przyjmowane. Wskazówki te wyjaśniają również, co jest uważane za stary składnik i co jest uważane za nowy. Dowolny składnik wytworzony lub sformułowany w nowatorski sposób będzie uważany za nowy składnik. Na przykład syntetycznie wytworzona replika związku botanicznego byłaby uważana za nowy składnik. (Czy sztuczne produkty wytwarzane syntetycznie powinny być w ogóle uważane za suplementy to osobne, być może ważniejsze pytanie). Nowe wytyczne stanowią ważny krok we właściwym kierunku; FDA podjęła decyzję o wdrożeniu ustawy, zanim zmusi ją do tego kryzys publicznej służby zdrowia. Jednak nie sądzę, aby FDA poszło wystarczająco daleko.
Agencja nie powinna przyjmować dowodów historycznego wykorzystania zamiast danych eksperymentalnych. DSHEA wymaga od FDA policzenia udokumentowanej historii użycia w Stanach Zjednoczonych jako dowodu bezpieczeństwa dla starych składników. W przypadku składników wprowadzonych po 1994 r. DSHEA przyznaje FDA swobodę decyzji w celu ustalenia, czy udokumentowana historia stosowania jest wystarczająca, aby zapewnić uzasadnione oczekiwanie bezpieczeństwa. Historia użycia jest istotna tylko wtedy, gdy można by się spodziewać skutków niepożądanych, co często nie ma miejsca. Instytut Medycyny stwierdził, że nawet powszechne wykorzystanie w przeszłości bez udokumentowanych złych skutków nie jest gwarantem długoterminowego bezpieczeństwa. 4 Jednak zgodnie z wytycznymi firmy mogły wprowadzić nowy składnik wyłącznie na podstawie danych historycznych (zob. Tabela ).
Ponadto FDA nie wymagałaby badań na ludziach dotyczących składników, które nie mają udokumentowanego historycznego zastosowania. Pod tymi wskazówkami nie byłyby wymagane nawet pojedyncze dawki tolerancji u ludzi dla tych nowych składników. Ponadto wytyczne nie stanowią, że wszystkie dane – zarówno korzystne, jak i niekorzystne – będą przekazywane do FDA; producent może przeprowadzić wiele badań i przedstawić wyłącznie korzystne dane.
Nawet obecnie, wytyczne zostały zaatakowane przez przemysł suplementów. W miesiącach, które upłynęły od wprowadzenia wytycznych, zwolennicy branży agresywnie złożyli petycję do FDA, która otrzymała ponad 146 000 stron komentarzy, argumentując, że wytyczne są zbyt rygorystyczne i powinny zostać wycofane. Według rzeczników przemysłu wymóg posiadania dowodów naukowych na bezpieczeństwo (np. Testy toksykologiczne in vitro i na zwierzętach) podważa prawo, ponieważ FDA utrzymuje suplementy do tych samych norm bezpieczeństwa co dodatki do żywności – co nie było celem Kongresu podczas opracowywania DSHEA. Adwokaci branży są poprawni, o ile DSHEA nie posiada ustalonych (przed 1994) składników suplementu o takich samych standardach bezpieczeństwa jak dodatki do żywności: chemiczny środek konserwujący rozpylany wewnątrz puszki zupy pomidorowej lub purpurowy barwnik w Jell-O wymaga o wiele więcej dowodów bezpieczeństwo niż składniki używane w suplementach. Jednak argument branżowy jest wadliwy w odniesieniu do nowych składników suplementów. Uprawnienia prawne FDA w stosunku do nowych produktów są zwykle większe niż w przypadku produktów o ustalonej pozycji, 5 i dotyczy to również suplementów
[patrz też: elvita jaworzno rejestracja, zabiegi ambulatoryjne, panaceum radomsko ]

Tags: , ,

No Responses to “Ocena bezpieczeństwa suplementów – kontrowersyjna propozycja FDA ad”

 1. Capital F Says:

  [..] Cytowany fragment: redox extreme efekty[...]

 2. Aleks Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

 3. Squatch Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: catering[...]

 4. Old Man Winter Says:

  Czy zawsze to wina pacjentów? Nie.

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja panaceum radomsko zabiegi ambulatoryjne