Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ocena bezpieczeństwa suplementów – kontrowersyjna propozycja FDA cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

DSHEA wyraźnie wymaga, aby FDA oceniła uzasadnione oczekiwanie bezpieczeństwa nowych składników i nie można tego zrobić naukowo bez danych eksperymentalnych. Jeśli FDA ulegnie presji przemysłu, konsekwencje dla zdrowia publicznego będą znaczące, ponieważ setki tysięcy Amerykanów nadal sięgają po nowe suplementy, aby utrzymać swoje zdrowie i leczyć ich dolegliwości. Poprzez naleganie na dowody naukowe, aby wykazać oczekiwanie bezpieczeństwa, FDA nie tylko poprawi bezpieczeństwo nowych suplementów, ale także stworzy bazę danych dowodów, które naukowcy, lekarze, regulatorzy i konsumenci mogą wykorzystać, aby pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących stosowania suplementy w przyszłości.5 Jednak nawet jeśli wytyczne zostaną wzmocnione i agresywnie wdrożone, podstawowe luki w DSHEA, takie jak brak wstępnego przeglądu wszystkich suplementów, będą nadal ograniczać zdolność FDA do zapewnienia, że suplementy diety są bezpieczne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1113325) został opublikowany 25 stycznia 2012 r. I zaktualizowany 26 stycznia 2012 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Cambridge Health Alliance, Somerville, MA; i Harvard Medical School w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Administracja żywności i leków. Raport z egzekwowania przepisów z 26 stycznia 2011 r.: Przypomina o korektach w terenie: żywność – klasa I (http://www.fda.gov/Safety/Recalls/EnforcementReports/ucm241321.htm).

2. Suplement diety Ustawa o zdrowiu i edukacji z 1994 r. Pub L nr 103-417, 1994. 103. Kongres, IIna sesja., S784.

3. Administracja żywności i leków. Projekt wytycznych dla przemysłu: suplementy diety: nowe powiadomienia dotyczące składników diety i powiązane kwestie, lipiec 2011 r. (Http://www.fda.gov/Food/GuidanceComplianceRegulatoryInformation/GuidanceDocuments/DietarySupplements/ucm257563.htm).

4. Instytut medycyny. Suplementy diety: ramy oceny bezpieczeństwa. Washington, DC: National Academies Press, 2004: 141.

5. Carpenter D. Reputacja i władza: wizerunek organizacji i przepisy farmaceutyczne w FDA. Princeton, NJ: Princeton University Press, 2010.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (32)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (4)
[więcej w: zabiegi ambulatoryjne, kwasy aha w kosmetyce, badania z krwi na nerki ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania z krwi na nerki kwasy aha w kosmetyce zabiegi ambulatoryjne