Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

W szczególności artyści używali jałowych instrumentów, nosili czyste rękawiczki jednorazowe, wlewali atrament do pojemników jednorazowego użytku i zapewnili odpowiednią pielęgnację tatuowanego miejsca. Co istotne, nie nastąpiło rozcieńczenie lub wymieszanie farb w salonie, a artysta unikał zanieczyszczenia atramentu z wody wodociągowej w obiekcie. Praktyki te zostały potwierdzone przez wszystkich ankietowanych patronów. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) przeprowadziła inspekcję producenta i dystrybutora atramentu w Arizonie. FDA zebrała próbki tuszu i składników użytych do jego przygotowania i pakowania, a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) je wyhodował.
Wyniki kliniczne u wszystkich oprócz dwóch pacjentów oceniano na Uniwersytecie w Rochester Medical Center; dwóch pacjentów z objawami, które nie zostały ocenione, jeden był obserwowany w innym stanie, a inny nie oceniono i leczenia. Pacjenci byli oceniani przez dermatologów, którzy wykonywali biopsje skórne tatuowanych zmian; próbki tkanki zostały następnie przesłane do analizy histologicznej i mikrobiologicznej. Pacjenci zostali skierowani do specjalisty ds. Chorób zakaźnych w celu dalszej opieki i zaoferowali empiryczne leczenie odpowiednimi środkami przeciwdrobnoustrojowymi.
Badania histologiczne i mikrobiologiczne
Badania laboratoryjne przeprowadzono w University of Rochester Medical Center, Wadsworth Center w Departamencie Zdrowia stanu Nowy Jork oraz w CDC. Próbki z klinicznych izolatów, jedną otwartą butelkę 60% zmieszanego wstępnie szarego tuszu do prania i trzy nieotwierane butelki (jedna zawierająca 30% prania, jedna zawierająca 60% prania i jedna zawierająca 90% prania) i woda i waciki z kranów (biofilm) zostały przedłożono do różnych testów mikrobiologicznych, w tym do przeprowadzania kwaśnych rozmazów pałeczek, hodowli i profili czułości przeciwdrobnoustrojowej, sekwencjonowania DNA i elektroforezy żelowej w polu pulsacyjnym (PFGE), zgodnie ze standardowymi protokołami.
Wyniki
Badanie epidemiologiczne
Rysunek 1. Rycina 1. Krzywa epidemiczna dla zakażeń związanych z tatuażami i współczynnikiem ataku wśród 167 patronów salonu tatuażu, według miesięcy wystąpienia, 2011. Początek wysypki wystąpił od do 3 tygodni po otrzymaniu tatuażu. W jednym przypadku tatuowanie miało miejsce we wrześniu lub w październiku, a wysypka rozpoczęła się w październiku.
Figura 2. Figura 2. Typowa wysypka związana z zakażeniem Mycobacterium chelonae. W tym wybuchu infekcji M. chelonae związanych z tatuażami zidentyfikowano 19 przypadków: 14 potwierdzonych przypadków, 4 prawdopodobne przypadki i podejrzany przypadek (patrz Tabela S1 w dodatkowym dodatku, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie). Na podstawie listy 167 klientów dostarczonych przez artystę tatuażu współczynnik ataków wzrósł z zera w okresie od maja do sierpnia do 65% w listopadzie (ryc. 1)
[patrz też: roboclean poland, elvita jaworzno rejestracja, parafia pogorzela ]

Tags: , ,

No Responses to “Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu AD 3”

 1. Murmur Says:

  bóle podbrzusza i z boku koło biodra to glisda

 2. Dorian Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Psycholog[...]

 3. Klara Says:

  Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu

 4. Drop Stone Says:

  [..] Cytowany fragment: boldenone undecylenate[...]

 5. Blanka Says:

  Alergia na białka mleka krowiego

 6. Olivier Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odżywki na rzeźbę[...]

 7. Julita Says:

  Ja mam stwierdzona nadczynność ale objawy niedoczynność tarczycy

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja parafia pogorzela roboclean poland