Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2018

Wysypki ograniczono do obszarów skóry wytatuowanych wstępnie zmieszanym tuszem szarym (ryc. 2). Średni wiek 13 mężczyzn i 6 kobiet z zakażeniem M. chelonae wynosił 35 lat (zakres od 18 do 48). Badania histologiczne i mikrobiologiczne
Próbki biopsyjne uzyskano od 17 z 19 pacjentów: rzadkie limfohistiocykalne nacieki w górnej części skóry właściwej zaobserwowano w 12 próbkach, ziarniniakach u 5 i organizmach odpornych na kwas w 2 (Figura S1 w Dodatku uzupełniającym). M. chelonae wyizolowano w 14 z 17 próbek tkankowych i potwierdzono przez sekwencjonowanie DNA.
Badania nad opornością na środki przeciwdrobnoustrojowe dla atypowych prątków nie są rutynowo przeprowadzane w Stanach Zjednoczonych; jednak badania te przeprowadzono u dwóch pacjentów. U pierwszego pacjenta M. chelonae był wrażliwy na klarytromycynę, doksycyklinę i linezolid; miał pośrednią wrażliwość na cyprofloksacynę; i był odporny na cefoksytynę. U drugiego pacjenta M. chelonae był wrażliwy na klarytromycynę i doksycyklinę, miał średnią wrażliwość na linezolid i był oporny na ciprofloksacynę i cefoksytynę.
Wyniki CDC potwierdziły izolację M. chelonae i wykazały nieodróżnialny wzór PFGE w 11 klinicznych izolatach i jednej z trzech nieotwieranych butelek z tuszem (tj. 30% szarego prania) (rysunek S2 w dodatkowym dodatku). M. chelonae nie został wyizolowany z wody lub kranu w salonie tatuażu.
Środki kontroli zakażeń
Zebrano pozostałe butelki z mieszanego atramentu z salonu tatuażu. Zapewniliśmy także informacje i edukację zarówno tatuatorom, jak i mecenasom podczas dużego targów tatuażu zorganizowanych w Rochester w stanie Nowy Jork. Dostarczone materiały zawierały informacje na temat prawa stanu Nowy Jork, które zakazuje tatuowania osób w wieku poniżej 18 lat, niezależnie od tego, czy udzielono zgody rodziców; najlepsze praktyki w zakresie tatuowania, w tym stosowanie sterylnych produktów i technik aseptycznych, a także odpowiednia pielęgnacja; ryzyko związane z tatuowaniem; oznaki reakcji od tatuażu; oraz kroki, które należy podjąć w przypadku wystąpienia reakcji na tatuaż.
CDC wydała ogólnonarodowy alarm o wybuchu choroby. Producent dobrowolnie odwołał atrament. Odpowiednia terapia przeciwbakteryjna (najpierw makrolidy, oparte na zaleceniach z odpowiednich wcześniejszych doniesień, a następnie makrolidy, doksycyklina lub obie, gdy wrażliwość była dostępna) została rozpoczęta u 18 z 19 pacjentów, a ich stan poprawił się, chociaż szybkość powrót do zdrowia u każdego pacjenta był zróżnicowany.
Dyskusja
W tym wybuchu w Rochester w stanie Nowy Jork infekcja skórna M. chelonae rozwinęła się w 19 patronach salonu tatuażu, z potwierdzeniem hodowli w 14, po tatuowaniu wykonanym z użyciem wstępnie zmieszanego szarego tuszu wyprodukowanego w Arizonie
[hasła pokrewne: badanie ana cena, czym jest choroba, asmed ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: asmed badanie ana cena czym jest choroba