Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

W styczniu 2012 r., Na podstawie wstępnego raportu od dermatologa, rozpoczęliśmy badanie epidemii związanych z tatuażami infekcji skóry i tkanek miękkich Mycobacterium chelonae w Rochester w stanie Nowy Jork. Głównym celem było zidentyfikowanie zakresu, przyczyny i formy transmisji epidemii oraz zapobieżenie dalszym przypadkom infekcji. Metody
Przeanalizowaliśmy dane z ustrukturyzowanych wywiadów z pacjentami, badania histopatologiczne wycinków z biopsji skóry, rozmazania pałeczki kwasoopornej i hodowli drobnoustrojów oraz badania wrażliwości na antybiotyki. Przeprowadziliśmy również sekwencjonowanie DNA, elektroforezę w żelu polowym pulsacyjnym (PFGE), hodowlę tuszu i składniki używane do przygotowania i pakowania tuszu, ocenę wody źródłowej i kranów w salonach tatuażu oraz badanie producenta tuszu.
Wyniki
W okresie od października do grudnia 2011 r. Uporczywa, wysypka rumieniowa w obszarze tatuażu rozwinęła się u 19 osób (13 mężczyzn i 6 kobiet) w ciągu 3 tygodni po otrzymaniu tatuażu od jednego artysty, który używał wstępnie zmieszanego szarego tuszu; Największe występowanie tatuażu i wysypka wystąpiły w listopadzie (odpowiednio u 15 i 12 pacjentów). Średni wiek pacjentów wynosił 35 lat (zakres od 18 do 48). Próbki pobrane z biopsji skóry, uzyskane od 17 pacjentów, wykazały nieprawidłowości we wszystkich 17, przy czym M. chelonae wyizolowano z 14 i potwierdzono za pomocą sekwencjonowania DNA. Analiza PFGE wykazała nieodróżnialne wzorce w 11 klinicznych izolatach i jednej z trzech nieotwartych butelek z wstępnie zmieszanego tuszu. Osiemnastu z 19 pacjentów leczono odpowiednimi antybiotykami, a ich stan poprawił się.
Wnioski
Wstępnie zmieszany atrament był powszechnym źródłem infekcji w tym wybuchu. Ustalenia te doprowadziły do wycofania przez producenta.
Wprowadzenie
Od 2003 r. Coraz więcej opublikowanych opisów przypadków łączy tatuaż z miejscowymi infekcjami wywołanymi atypowymi mykobakteriami.1-13 Mycobacterium chelonae to szybko rosnąca postać nieżółkotwórczych prątków; ogólnie rzecz biorąc, jest to niezbyt częsta przyczyna infekcji skórnych.14 Opisujemy badanie epidemii z udziałem 19 osób z podejrzeniem zakażenia M. chelonae po otrzymaniu tatuażu od jednego artysty, który użył wstępnie zmieszanego atramentu, który został zanieczyszczony przed dystrybucją. Poprzednie ogniska były związane z rozcieńczeniem i zanieczyszczeniem atramentu w salonie tatuażu.
Metody
Pacjent indeksu
4 stycznia 2012 r. Wraz z kolegami z Wydziału Zdrowia Publicznego w Monroe rozpoczęliśmy badanie epidemii na podstawie raportu od dermatologa dotyczącego rozwoju trwałej ziarniniakowej wysypki na ramieniu osoby, która otrzymała tatuaż na w tym obszarze w październiku 2011 r
[patrz też: wniosek o wydanie karty ekuz, gimnazjum bolszewo, zaburzenia przetwarzania sensorycznego ]

Tags: , ,

No Responses to “Ognisko zakażenia Mycobacterium chelonae związane z tuszem do tatuażu”

  1. Natasza Says:

    Sporo informacji ale ciezko sie to czyta

  2. Łukasz Says:

    [..] Cytowany fragment: archiwum dokumentów[...]

  3. Bartosz Says:

    jedni pisza tak drudzy inaczej

Powiązane tematy z artykułem: gimnazjum bolszewo wniosek o wydanie karty ekuz zaburzenia przetwarzania sensorycznego