Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Plany Zdrowia dla zysku

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Oświadczenia dr Hasana z jego artykułu Sounding Board Let s End the Nonprofit Charade (wydanie z 18 kwietnia) stanowią niepokojący, choć wymowny przykład skupienia liderów korporacyjnych w sektorze nastawionym na zysk w amerykańskim sektorze opieki zdrowotnej . Rzeczywiście, on sam formułuje filozofię wrogiego przejęcia niekomercyjnych instytucji medycznych, które najwyraźniej sobie wyobrażają. Czyniąc tak, ujawnia rażącą wiarę w uzdrawiającą moc rynku, która wykracza poza wszystko, co Adam Smith kiedykolwiek chciał przekazać swoim uczniom. Ale za samo-apologetycznym portretem organizacji prozdrowotnych prof. Hasana nie dostrzegamy niewidzialnej ręki, która – zdaniem szkockiego filozofa – w sposób pokojowy i pośredni reguluje sprawy socjoekonomiczne ludzkości, ale raczej zbyt widoczną rękę przemysłu korporacyjnego mocne trzymanie się wokół największego i najbardziej zyskownego rynku jaki kiedykolwiek stworzono: branży medycznej.
Dr Hasan i jego przyjaciele nie pomagają innym próbować oszczędzać pieniądze zmarnowane w nieskutecznych projektach medycznych, jak udawano w pseudofilofilmowych sekcjach tego artykułu; zarabiają pieniądze dzięki wydajnym przedsiębiorstwom medycznym. Wszystko to bardzo dobrze, chociaż doktor Hasan mógł wyjaśnić tę kwestię na mniejszej przestrzeni niż sześć kolumn pochłoniętych przez jego artykuł. Problem z całkowicie sprywatyzowanym i czysto dochodowym systemem medycznym polega jednak na tym, że ostatecznie stworzy on piramidę opieki medycznej, wzorowaną na piramidzie podziału dochodu. I chociaż niektórzy ludzie na wyższych poziomach piramidy mogą uważać tę koncepcję za pociągającą, to oferuje ona niewiele obietnic dla osób na dole. Z tego właśnie powodu żaden cywilizowany naród nie zdecydował się na otwarcie medycyny na społecznie destrukcyjne siły kapitalistycznej konkurencji na szeroką skalę. Bezsprzecznie niedoskonałe aspekty zsocjalizowanych i półsocjalistycznych sektorów amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej wymagają radykalnej reformy, ale porzucenie systemu w sumie okaże się pomyłką nie mniej zgubną niż zaufanie wątpliwych obietnic społecznych, które dr Hasan czyni pod koniec swojego życia. ujawniający artykuł.
Sebastian R. Fetscher, MD
Centrum Medyczne Uniwersytetu Freiburg, 79106 Freiburg, Niemcy
Odniesienie1. Hasan MM. Skończmy z farsą non-profit. N Engl J Med 1996; 334: 1055-1057
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Dr Hasan jest utopijny w swoim przekonaniu o zdolności rynku do właściwego przydzielania zasobów opieki zdrowotnej. Istnieje wiele powodów, dla których rynek nie działa na potrzeby opieki zdrowotnej: konsumenci nie są dobrze poinformowanymi wybieraczami ubezpieczeń zdrowotnych, ani nie są odpowiednio poinformowanymi dobrodziejami usług zdrowotnych, gdy są chorzy; ubezpieczenie stwarza zagrożenie moralne w momencie wydawania dolarów, a osoby chore na ogół chcą więcej usług, niż sądzili, gdy kupują ubezpieczenie; pracodawcy, a nie indywidualni abonenci, działają jako nabywcy, więc plany ubezpieczeniowe są odpowiedzialne przed nimi, a nie przed poszczególnymi subskrybentami. Ponadto rynek wyraźnie nie zapewnia powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej. Dr Hasan pozostawiłby tę pracę, wszystkie badania i edukację przyszłych pracowników służby zdrowia organizacjom non-profit, zapewniając w ten sposób, że nauczanie stażystów będzie ograniczone do osób niezamożnych i eksperymentalnych.
Jeśli konkurencja ma zapewnić przetrwanie tylko najlepszych planów zdrowotnych, niech poszczególni abonenci (a nie pracodawcy) wybierają spośród kilku alternatyw, po otrzymaniu informacji o wskaźnikach strat medycznych, jakości opieki (zgodnie z wiarygodnymi środkami), rekord planu w rozpatrywanie skarg i odwołań, zaangażowanie członków planu w proces decyzyjny, otwartość planu na limity związane z otrzymywaniem opieki, sposób racjonowania decyzji i wysokość opieki charytatywnej lub publicznej służby zdrowia, którą zapewnia . . .
Susan Dorr Goold, MD
University of Michigan, Ann Arbor, MI 48109
Dr Hasan nie wspomina, że rynek najprawdopodobniej rozwiąże wszystkie wybitne problemy związane z opieką zdrowotną, ku zadowoleniu dr Hasana i jego firmy, ale nie będzie to satysfakcjonujące dla przytłaczającej większości Amerykanów. Czy chcemy opieki zdrowotnej od najniższego oferenta. Wszyscy wiemy, że konkurencyjne ceny na wolnym rynku często prowadzą do tańszych produktów. Czy to nie konkurencyjne ceny na wolnym rynku doprowadziły przemysł samochodowy do produkcji Vega i Chevette – samochodów dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na lepsze. Czy doktor Hasan uważa również, że problemy przestępczości i podpalenia w tym kraju powinny zostać rozwiązane poprzez skierowanie policji i straży pożarnej na wolny rynek. W ten sposób można by skutecznie rozwiązywać takie problemy (po konkurencyjnych cenach) w dzielnicach, w których byłoby najbardziej opłacalne. Jeśli chodzi o pozostałe dzielnice, ostatecznie nie ma już zbyt wiele do kradzieży, a pożary ostatecznie znikają same z siebie. . . .
Moim zdaniem XIX-wieczne podejście do kryzysu opieki zdrowotnej, który jest obecnie modne w Ameryce i ucieleśnione w przekonaniach dr Hasana, wywoła wystarczające oburzenie wśród pacjentów, których dostęp do opieki medycznej jest tłumiony; lekarze, których zdolność do wykonywania zawodu lekarza jest ograniczona; oraz ogół społeczeństwa, który wkrótce dowie się, gdzie właściwie zostały oszczędności , aby zmusić odpowiedzialny rząd do ponownego rozważenia ustanowienia kontrolowanego systemu jednego płatnika.
David Shander, MD
2000 East 12th Ave., No. 36, Denver, CO 80206
W nieokiełznanym parze dr Hasana dla kapitalizmu medycznego, jego argument jest podważany przez brak docenienia nieodłącznej niesprawiedliwości struktury, którą on proponuje, w odniesieniu do potrzeb ubogich opieki zdrowotnej oraz finansowania edukacji medycznej i badań. W odniesieniu do tych kwestii zaprzecza także istocie jego wizji struktury naszego systemu opieki zdrowotnej.
Dr Hasan stwierdza: Korzyści podatkowe, finansowanie i struktura zarządzania planami non-profit nie są dobrze dostosowane do obecnego otoczenia i powinny zostać wyeliminowane. Ponadto uważa on, że system rynkowy stanowi jedyną realną alternatywę dla rządowy system opieki zdrowotnej. W rzeczywistości jednak nie popiera całkowitej eliminacji systemu non-profit ani zaangażowania rządu. Odpowiednia rola dla instytucji non-profit obejmuje, co najmniej zapewnienie opieki dla ubogich, [i] edukacji medycznej. . . . Akademickie placówki medyczne są odpowiednio wspierane ze środków publicznych, aby mogły realizować swoje ważne misje związane z kształceniem nowych lekarzy. . . . i prowadzenie badań . Innymi słowy, pozwól firmom zarobionym zarobić jak najwięcej pieniędzy od swoich klientów, nie obciążając ich nieprzyjemnością opiekowania się ludźmi z ni
[podobne: zalecenia po wyrwaniu zęba, składniki aktywne w kosmetykach, panaceum radomsko ]

Tags: , ,

No Responses to “Plany Zdrowia dla zysku”

 1. Mad Irishman Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do leczenie dzieci[...]

 2. Artur Says:

  Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.

 3. Toe Says:

  [..] Cytowany fragment: najlepsze aminokwasy[...]

 4. Judge Says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 5. Electric Player Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: fizjoterapia warszawa[...]

 6. Martyna Says:

  Polska sluzba zdrowia nie jest taka zla

Powiązane tematy z artykułem: panaceum radomsko składniki aktywne w kosmetykach zalecenia po wyrwaniu zęba