Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Poprawa wskaźników szczepień u dzieci ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Usunięcie przeszkód w szczepieniach jest oczywistym pierwszym krokiem do poprawy zasięgu. Niektóre kraje, takie jak Australia, poszły dalej, oferując zachęty do szczepienia dzieci na czas. Zachęty mogą przybierać różne formy, w tym obniżone stawki ubezpieczenia, ulgi podatkowe lub płatności bezpośrednie. Po drugie, wymogi dotyczące wejścia do szkoły powinny zostać wzmocnione i egzekwowane. Takie wymogi skutecznie zwiększają wskaźniki szczepień dla dzieci w wieku szkolnym, ale różnią się znacznie w zależności od państwa, zarówno pod względem dozwolonych zwolnień, jak i łatwości uzyskania zwolnienia. Wszystkie państwa dopuszczają zwolnienia z powodów medycznych, 48 ze względów religijnych i 20 z powodów filozoficznych. Stawki zwolnień znacznie się różnią, od mniej niż 0,1% wśród przedszkolaków w Missisipi do 6,2% wśród osób w stanie Waszyngton.2 Ponadto, w stanie Waszyngton, w latach 2010-2011 stawki zwolnień dla uczniów K-12 różniły się znacznie w zależności od regionu, od 1,2% do 25,4% .1
Chociaż wyeliminowanie zwolnień dla religijnych i osobistych przekonań może wydawać się logiczne, takie wysiłki napotkałby znaczny opór i prawdopodobnie zwiększy antypatokatorski zapał. Niektóre stany mogą poprawić wskaźniki szczepień, odnosząc się do łatwości uzyskiwania zwolnień i egzekwowania wymogów wejścia do szkoły. Proces zwolnienia nie powinien być łatwiejszy ani mniej kosztowny niż proces szczepień. Uzyskanie zwolnienia religijnego lub osobistego powinno wymagać przynajmniej wizyty w gabinecie lekarskim, w tym doradztwa w zakresie ryzyka związanego z pozostawaniem niezaszczepionym; ubezpieczenie powinno opłacać takie wizyty. Państwa mogłyby również wymagać podpisania wniosków o zwolnienie przez oboje rodziców (jeżeli obydwoje posiadają prawny organ decyzyjny). Chociaż takie środki nie zmieniłyby stanowiska najbardziej odpornych rodziców, wyeliminowałyby wiele zwolnień ze względu na wygodę, a nie przekonanie. Wreszcie, łagodne egzekwowanie wymogów wejścia do szkoły przesyła komunikat, że szczepienie jest jedynie wymogiem biurokratycznym, a nie warunkiem wstępnym obecności w szkole i mechanizmem zapewniającym bezpieczeństwo uczniom.
Po trzecie, dezinformacja dotycząca szczepionek musi być rozpatrywana szybko i agresywnie. Fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje na temat szczepień są szeroko rozpowszechnione przez kilka wpływowych osób, samopisujących się obrońców bezpieczeństwa i niektórych lekarzy. Urzędnicy odpowiedzialni za zdrowie publiczne i organizacje zawodowe powinni szybko reagować na nieuczciwe lub niezrównoważone obrazy szczepień.
Po czwarte, klinicyści, organizacje opieki zdrowotnej i publiczne służby zdrowia muszą nauczyć się skutecznie korzystać z narzędzi perswazji. W sztuce retoryki Arystoteles dowodził, że perswazja wymaga nie tylko rozsądnego argumentu i danych pomocniczych, ale także posłańca, który jest godny zaufania i uważny wobec publiczności oraz przesłanie, które emocjonalnie angażuje publiczność. Dane i fakty, bez względu na to, jak silnie wspierają szczepienia, nie wystarczą, aby konkurować z emocjonalnymi apelami opozycji. Wykorzystanie fascynującej opowieści o pojedynczej ofierze choroby, której można zapobiegać dzięki szczepieniom, jest znacznie bardziej prawdopodobne niż dane, aby skłonić widzów do działania.3
Lekarze to najlepsza okazja, aby wpłynąć na szczepionkę-wahającą się
[podobne: choroba półpasiec objawy, wideodermatoskopia, zalecenia po wyrwaniu zęba ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: choroba półpasiec objawy wideodermatoskopia zalecenia po wyrwaniu zęba