Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Potencjalna oszczędność kosztów dzięki płatnościom związanym z odcinkiem cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ustalenie globalnej płatności opartej na pacjencie na poziomie średnich wydatków w regionach 25-percentylowych pozwoliłoby zaoszczędzić 35 miliardów dolarów w skali kraju. Jeśli wydatki zostaną ustalone na poziomie 50. percentyla, oszczędności wyniosą 18,2 mld USD w skali kraju. Te wyniki sugerują, że system płatności pakietowych oparty na epizodach może oszczędzić prawie tyle samo, co system płatności połączonych z pacjentem. Płatności pakietowe oparte na epizodach pozwoliłyby zaoszczędzić 83% kwoty, która zostałaby zaoszczędzona przy użyciu systemu grupowania pacjentów, gdyby zastosowano standard 25-percentyla i 82%, gdyby zastosowano standard 50. percentyla. Powodem tego podobieństwa jest to, że może istnieć znaczna niejednorodność wydatków na różne typy odcinków w danym regionie. Niektóre regiony mają wysokie wydatki na określone warunki, nawet jeśli ogólnie mają niskie wydatki. Płatności oparte na epizodzie zachęcają do efektywnego traktowania warunków, w których wydatki są wysokie, niezależnie od tego, czy region jako całość jest tani. W przeciwieństwie do tego, płatności dla pacjentów nie przynoszą dodatkowych oszczędności, jeśli region jako całość nie jest tani.
Podsumowując, nasze wyniki sugerują, że możliwe jest osiągnięcie znacznych oszczędności w zakresie opieki zdrowotnej poprzez przejście z modelu opłaty za usługę do powiązanych płatności za odcinki opieki, niezależnie od tego, czy jest to samodzielny program, czy też jako element całościowego działania globalnego. – model płatności. Głównym ograniczeniem naszej analizy jest to, że nie uwzględniliśmy niejednorodności złożoności choroby w obrębie typów epizodów, które mogą wpływać na średnie koszty w regionie. Podejrzewamy, że takie różnice w średniej złożoności są niewielkie, 5 jednak, tak aby nasze wyniki były dokładnym oszacowaniem oszczędności z płatności pakietowych opartych na epizodach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Harvarda (DMC); oraz National Bureau of Economic Research (DMC, KG) – oba w Cambridge, MA.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Nelson L. Lekcje z projektów demonstracyjnych Medicare w zakresie zarządzania chorobami, koordynacji opieki i płatności opartych na wartości. Washington, DC: Congressional Budget Office, styczeń 2012 (http://www.cbo.gov/doc.cfm.index=12663).

2. Skinner JS, Gottlieb DJ, Carmichael D. Nowa seria środków wydatkowanych przez Medicare w szpitalnym regionie poleconym: 2003-2008. Liban, NH: The Dartmouth Institute for Health Policy and Clinical Practice, 21 czerwca 2011 r. (Http://www.dartmouthatlas.org/downloads/reports/PA_Spending_Report_0611.pdf).

3. Sood N, Huckfeldt PJ, Escarce JJ, Grabowski DC, Newhouse JP. Powiązany pilot płatności Medicare na opiekę ostrą i postacute: analiza i zalecenia dotyczące tego, od czego zacząć. Health aff (Millwood) 2011; 30: 1708-1717
Crossref Web of Science Medline
4. Cromwell J, Dayhoff DA, Thoumaian AH. Oszczędności kosztów i reakcje lekarzy na globalne płatności pakietowe w ramach operacji obejścia serca w Medicare. Health Care Financ Rev 1997; 19: 41-57
Web of Science Medline
5 Miller DC, Gust C, Dimick JB, Birkmeyer N, Skinner J, Birkmeyer JD. Duże różnice w płatnościach Medicare na chirurgię podkreślają potencjał oszczędnościowy w postaci pakietów programów płatniczych. Health Aff (Millwood) 2011; 30: 2107-2115
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (99)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: roboclean poland, elvita jaworzno rejestracja, homilopatia ]

Tags: , ,

No Responses to “Potencjalna oszczędność kosztów dzięki płatnościom związanym z odcinkiem cd”

 1. Broomspun Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: daa[...]

 2. Luiza Says:

  Ja wole sie przebadac co roku

 3. Sky Bully Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ośrodek leczenia alkoholizmu[...]

 4. Mental Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 5. Kornelia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do białko odżywka[...]

 6. Maja Says:

  Kelp nigdy nie brałam,biorę od miesiąca Hashiforte

Powiązane tematy z artykułem: elvita jaworzno rejestracja homilopatia roboclean poland