Psychoterapia warszawa
psychoterapeuta warszawa, psychoterapeuta Wrocław, psychoterapia, psychoterapia warszawa

Potencjalna oszczędność kosztów dzięki płatnościom związanym z odcinkiem

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dążeniu do zarządzania rosnącymi kosztami amerykańskiej służby zdrowia jedno podejście wywołało duże zainteresowanie. Filozofią stojącą za aktualną polityką – w tym ustawą o przystępności cenowej (ACA) – jest to, że sumowanie zwrotu kosztów za usługi w ramach płatności za szersze pakiety opieki doprowadzi do większej efektywności w zapewnianiu opieki, a tym samym niższych kosztów. Zgodnie z modelem organizacji odpowiedzialnej za opiekę, być może najbardziej znanym przykładem tej strategii, refundacje medyczne są sumowane do poziomu osobo- wego. Inne programy łączą zwrot kosztów za epizody opieki – na przykład opieka nad określonym schorzeniem sercowo-naczyniowym lub ortopedycznym. Projekt demonstracji płatności odcinka, który jest autoryzowany przez ACA, wymaga od Centers for Medicare i Medicaid Services eksperymentowania z łączeniem płatności Medicare A i Part B w ramach opieki szpitalnej. Przypomina program płatności Acute Care Episode, trwający program demonstracyjny, który łączy płatności części A i części B z wybranymi rodzajami odcinków opieki szpitalnej.
Głównym problemem każdej propozycji agregowania płatności jest określenie, na jakim poziomie usługi powinny być połączone w pakiet. Płatności pakietowe oparte na epizodach są łatwiejsze do zarządzania poszczególnym lekarzom lub małym grupom lekarzy, ponieważ dany lekarz często bierze udział w pełnym kursie odcinka opieki. W przeciwieństwie do tego, akceptowanie płatności globalnych dla wszystkich pacjentów wymaga zazwyczaj dużej integracji wielu lekarzy. Może to wynikać z tego, że płatności pakietowe oparte na epizodach wydają się przynosić więcej pieniędzy niż płatności pakietowe oparte na pacjentach.1 Z drugiej strony łączenie płatności za odcinki opieki nie zapewnia zachęt do zmniejszania liczby odcinków. Jeśli ograniczenie liczby epizodów opieki jest głównym czynnikiem zmniejszającym koszty, preferowane byłoby łączenie opieki na poziomie pacjenta.
Główną kwestią jest zatem kompromis między względną łatwością sprzedaży pakietowej na poziomie epizodu a dodatkowymi zachętami oszczędnościowymi wynikającymi z łączenia w pary na poziomie pacjenta. Czy znaczna część potencjalnych oszczędności została zrezygnowana z używania tylko odcinków do konfigurowania płatności pakietowych.
Postanowiliśmy oszacować oszczędność kosztów związanych z płatnościami pakietowymi opartymi na epizodach i pacjentach. W przypadku płatności pakietowej opartej na epizodach w 2007 r. Wytypowaliśmy losowe 5% populacji osób starszych w ramach Medicare za wynagrodzenie za usługę, przypisując główny kod diagnozy każdego przyjęcia do szpitala do jednej z 285 kategorii w Klinicznym Systemie Klasyfikacji, zgodnie z ustaleniami Agencja ds. badań i jakości opieki zdrowotnej. Rozpatrywaliśmy nowy epizod, który rozpoczął się, gdy roszczenie nie zostało poprzedzone hospitalizacją związaną z tym samym narządem w ciągu 180 dni. Na przykład przyjęcie do szpitala w marcu 2007 roku w przypadku zawału mięśnia sercowego będzie traktowane jako nowy epizod, jeśli nie będzie żadnych powiązanych hospitalizacji w ciągu poprzednich 6 miesięcy. Ponowna hospitalizacja z powodu niewydolności serca 2 miesiące później będzie zaliczana jako część tego samego epizodu. We wszystkich przypadkach usługi rehabilitacyjne nie kwalifikują się jako nowy epizod.
Następnie przypisaliśmy do każdego odcinka pod uwagę wszystkie wydatki szpitalne i ambulatoryjne na ten sam układ narządowy w ciągu 180 dni od wystąpienia epizodu (w razie potrzeby w 2008 r.)
[podobne: charakteropatia, parafia pogorzela, kwasy aha w kosmetyce ]

Tags: , ,

No Responses to “Potencjalna oszczędność kosztów dzięki płatnościom związanym z odcinkiem”

 1. Antoni Says:

  Article marked with the noticed of: program dla stomatologii[...]

 2. Dagmara Says:

  Profilaktyka to regularne badania

 3. Nel Says:

  Article marked with the noticed of: Kolonoskopia w znieczuleniu[...]

 4. Roksana Says:

  Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

Powiązane tematy z artykułem: charakteropatia kwasy aha w kosmetyce parafia pogorzela